PRIMAVERA SOUND

Primavera Sound is a festival created for the city and with the city. More than 30 shows, divided in 3 different spaces, that will guide you for a several music stiles, like as rock, pop, indie, trap, rap, R&B, MPB, techno, downbeat, funk and much more.

The festival will happen in November 4th for 6th and will presents incredible names, like ARCTIC MONKEYS, BJÖRK, TRAVIS SCOTT, LORDE, ARCA, CHARLI XCX, FATHER JOHN MISTY, PHOEBE BRIDGERS, L7NNON and much more.

Line Up 

11/03
Convention Center

8 p.m. – Bebé
9:15 p.m. – Amaia
10:30 p.m. – Juçara Marçal
12 a.m. – Céu
01:30 a.m. – Liniker

**If you already buy a ticket for the others days, you need to reserve the ticket for 11/03 from October 20th.

11/05
Distrito Anhembi

BECKS STAGE

1:15 p.m. – TASHA & TRACIE
3:05 p.m. – AMAIA
5:05 p.m. – HELADO NEGRO
7:40 p.m. – INTERPOL
10:00 p.m. – ARCTIC MONKEYS
1:00 a.m. – L7NNON

PRIMAVERA STAGE

2:05 p.m. – LUCCAS CARLOS
4:05 p.m. – SEVDALIZA
6:15 p.m. – BJÖRK
8:50 p.m. – MITSKI
11:40 p.m. – BEACH HOUSE

ELO STAGE

1:15 p.m. – CAROLINA DURANTE
2:35 p.m. – SANTIAGO MOTORIZADO
3:55 p.m. – BEAK>
5:15 p.m. – LOS PLANETAS
7:40 p.m. – SEVDALIZA
9:30 p.m. – BADSISTA (COM VENUS E MALKA)
11:15 p.m. – SHYGIRL
1:00 a.m. – BOY HARSHER

BITS STAGE

1:15 p.m. – VALESUCHI
2:40 p.m. – BADSISTA(DJ SET)
4:05 p.m. – SANGRE NUEVA (DJ PHYTON B2B DJ FLORENTINO B2B KELMAN DURAN)
7:00 p.m. – CASHU B2B ISABELLA
9:30 p.m. – SETH TROXLER
11:30 p.m. – JOHN TALABOT B2B NICOLAS LUTZ

AUDITORIUM

2:30 p.m. – GIOVANI CIDREIRA
4:00 p.m. – JOSYARA
5:50 p.m. – TIM BERNARDES
7:50 p.m. – JONATHAN FERR
9:20 p.m. – JOSÉ GONZÁLEZ

06/11
Distrito Anhembi

BECKS STAGE

1:20 p.m. – JOVEM DIONÍSIO
3:15 p.m. – CHAI
5:20 p.m. – JAPANESE BREAKFAST
7:35 p.m. – JESSIE WARE
10:10 p.m. – TRAVIS SCOTT
12:45 a.m. – CHARLI XCX

PRIMAVERA STAGE

2:20 p.m. – RAVEENA
4:10 p.m. – TERNO REI
6:25 p.m. – PHOBE BRIDGERS
8:45 p.m. – LORDE
11:35 p.m. – FATHER JOHN MISTY

ELO STAGE

1:30 p.m. – MEDULLA
2:50 p.m. – MAGLORE
4:20 p.m. – DON L
6:00 p.m. – JPEGMAFIA
7:40 p.m. – BAD GYAL
9:35 p.m. – ARCA
11:20 p.m. – CAROLINE POLACHEK
1:00 a.m. – MC DRICKA

BITS STAGE

1:15 p.m. – GOP TUN DJS
3:15 p.m. – SELVAGEM
5:30 p.m. – TAYHANA
7:10 p.m. – CRYSTALLMESS
8:50 p.m. – UNIQU3
10:30 p.m. – JOY ORBISON
12:00 a.m. – VTSS B2B LSDXOXO

AUDITORIUM

2:30 p.m. – JULIA MESTRE
4:00 p.m. – FÖLLAKZOID
5:30 p.m. – AMARO FREITAS
7:00 p.m. – HERMETO PASCOAL
8:30 p.m. – SEÑOR COCONUT AND HIS ORCHESTRA

Classification: 16 years 

Date

Nov 05 - 06 2022
Expired!

More Info

Read More

Labels

Events Home

Location

Distrito Anhembi